61 6 560 003
1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 Głos)

HARTOWNIA Białystok S.A


HARTOWNIA Białystok S.A
Gen. Wł. Andersa 36
15-113 Białystok

Dane kontaktowe
tel. 85 675 3763, 509 338 980
fax. 85 675 3763
info@hartownia-bialystok.pl
www.hartownia-bialystok.pl


OPIS FIRMY

Nasza firma jest liderem usług związanych z obróbką cieplną i chemiczną. Jesteśmy największą firmą świadczącą takie usługi na Podlasiu.

Hartownia Białystok SA to firma z tradycjami. Powstała w wyniku przekształcenia przedsiębiorstwa Uchwyty Białystok SA. Nowopowstała spółka od razu zyskała dużą popularność w regionie ze względu na specyfikę działalności, wysoką jakość usług, utrzymanie standardów produkcji jak i dzięki przyjaznemu podejściu do klienta.

W ostatnich latach nastąpił wzrost zainteresowania usługami obróbki cieplno-chemicznej. Nasza firma wychodzi na przeciw potrzebom klienta ciągle unowocześniając zaplecze techniczno-technologiczne. Kadra fachowców nieustannie dotrzymuje kroku nowym trendom i podnosi swoje kwalifikacje.

Dla nas istotne jest to, że od lat pracujemy, aby wspierać innych w ich rozwoju.

Warto wiedzieć

Specyfika naszej działalności sprawia, że jesteśmy liderem obróbki cieplno-chemicznej w regionie północno-wschodniej Polski. Niektóre usługi, oferowane przez nas, są unikalne w skali kraju.

OFERTA FIRMY

Świadczymy usługi z zakresu obróbki cieplno-chemicznej.

Nasza firma jest liderem usług związanych z obróbką cieplną i chemiczną. Jesteśmy największą firmą świadczącą takie usługi na Podlasiu.

Nawęglanie gazowe
Usługa nawęglania gazowego wykonywana dla elementów o długości do L max 1200mm.

Przedmiot poddawany procesowi nawęglania gazowego umieszcza się w atmosferze gazowej, najczęściej gazu ziemnego lub innego gazu. Nawęglanie odbywa się w temperaturze 850°–950° C przy stałej cyrkulacji gazu w specjalnych piecach. Nawęglanie gazowe jest procesem skomplikowane i wymaga specjalnego nadzoru.

Nawęglanie gazowe z bezpośrednim hartowaniem
Usługa nawęglania gazowego z bezpośrednim hartowaniem wykonywana dla elementów L max 880mm.

Hartowanie
Usługa hartowania (ulepszania cieplnego) wykonywana jest w atmosferze ochronnej oraz w prasach (bez atmosfery ochronnej).

Hartowanie w atmosferze ochronnej wykonywane jest dla elementów o długości do L max 880mm. Temperatura hartowania do 950 st. C.

Hartowanie bez atmosfery ochronnej (prasa) wykonywane jest dla elementów o długości do L=1000mm lub o średnicy 600mm.

Nawęglanie gazowe i hartowanie w atmosferze ochronnej przebiega z kontrolą potencjału węglowego przy pomocy sondy tlenowej.

Hartowanie indukcyjne wałków i innych elementów

Usługa hartowania indukcyjnego wałków i temu podobnych elementów.

Przedmiot poddawany hartowaniu indukcyjnemu umieszczany w cewce indukcyjnej (piec). Prądy wirowe powstałe w przedmiocie powodują efekt powierzchniowy, w którym, wskutek oporności materiału, zamieniają się na ciepło.

Wyżarzanie, odpuszczanie
Wyżarzanie jest operacją cieplną, polegającą na nagrzaniu detalu do odpowiedniej temperatury, wygrzaniu w tej temperaturze odpowiedni czas, a następnie powolnym schłodzeniu. Proces ten doprowadza stal do równowagi termodynamicznej w stosunku do stanu wyjściowego, poprawiając jego parametry wytrzymałościowe.

Odpuszczaniu poddawana jest stal wcześniej zahartowana. Odpuszczania usuwa naprężenia hartownicze oraz zmienia własności fizyczne zahartowanej stali, podnosi udarność zahartowanej.

Piaskowanie detali
Usługa piaskowania detali o małych gabarytach oraz śrutowanie do L max 800mm.

Piaskowanie to proces technologiczny, który polega na czyszczeniu powierzchni z wykorzystaniem ukierunkowanego silnego strumienia sprężonego powietrza, zawierającego piasek lub śrut.

SŁOWA KLUCZOWE

  • „Hartownia Białystok” S.A.
  • obróbka cieplno-chemiczna Białystok
  • nawęglanie gazowe Białystok
  • hartowanie Białystok
  • hartowanie indukcyjne wałków i innych elementów Białystok
  • wyżarzanie Białystok
  • odpuszczanie Białystok
  • piaskowanie detali Białystok


MAPA DOJAZDOWA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.