61 6 560 003
1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 Głos)

Aquadem polska sp. z o.oul. Józefowska 5
40-144 Katowice

Dane kontaktowe
tel. 32 411 42 66; 256 07 66, 506 034 555
info@aquadem.pl
http://www.aquadem.pl


OPIS FIRMY

Firma AQUAdem Polska z siedzibą w Katowicach powstała w połowie 2003 roku.
W początkowym okresie wykonywała usługi na ploterze tnącym produkcji FLOW USA.
W 2006 roku zakupiła najnowszy model - z pełnym wyposażeniem, oprzyrządowaniem i oprogramowaniem - wiodącego producenta urządzeń do cięcia strumieniem wody firmy Water Jet Sweden.
W obecnej chwili posiada dwa plotery tnące, o wymiarach stołów: 2 x 3 m i 3 x 2 m wraz z dwoma pompami (multiplikatorami) o mocy 50 KM i 100 KM. Każdy ploter wyposażony w dwie głowice tnące (z możliwością rozbudowy) – znacznie obniżające czas i koszt cięcia.

Firma AQUAdem Polska od 2003 roku zajmuje się cięciem strumieniem wody: metali, tworzyw, ceramiki oraz innych materiałów. Ta nowoczesna technologia pozwala na precyzyjną i bez działania skutków ubocznych (temperatura) obróbkę materiałów. Cięcie strumieniem wody pozwala uniknąć odkształceń termicznych oraz chemicznych wywołanych innymi sposobami cięcia.

Oferujemy cięcie wodą szerokiej gamy materiałów. Możliwa jest między innymi obróbka różnych rodzajów stali - również jej specjalnych rodzajów, takich jak stal nierdzewna lub kwasoodporna. Cięcie wodą równie dobrze sprawdza się w obrabianiu kamieni (granit, marmur itd.) oraz ceramiki. Nie stanowi również dla nas problemu cięcie strumieniem wody bardziej kruchych materiałów - płyt drewnopodobnych, tworzyw sztucznych, gumy czy szkła. Dzięki pompom o dużej mocy jesteśmy w stanie zapewnić dużą precyzję wykonywanych elementów - zależnie od materiału może ona osiągać nawet do dwóch dziesiątych milimetra. Pozwala to na tworzenie między innymi specjalistycznych części maszyn, jak również elementów zdobniczych.

Firma nasza wyposażona jest w specjalistyczny system recyclingu ścierniwa, który pozwala na odzyskiwanie nawet do sześćdziesięciu pięciu procent zużytego w procesie cięcia materiału ściernego. Procedura ta pozwala na znaczne obniżenie kosztu usług, takich jak cięcie metali. Firma nasza dużą wagę przykłada również do fachowej obsługi klienta. Na podstawie danych dotyczących konkretnego zlecenia wykonujemy bezpłatną wycenę, która zawiera opłaty za cięcie wodą oraz za materiał. Tak sporządzoną wycenę przesyłamy klientowi do akceptacji. Termin realizacji zlecenie jest również bardzo korzystny. Jesteśmy w stanie wykonać nawet duże zlecenie w ciągu siedmiu do czternastu dni. W szczególnych przypadkach może być ono wykonane w krótszym czasie.

Wykorzystanie nowoczesnego, specjalistycznego sprzętu oraz fachowa obsługa sprawiają, że cięcie metali oraz innych tworzyw w naszej firmie przebiega szybko i bez problemów. Cięcie strumieniem wody jest szybsze oraz precyzyjniejsze od tradycyjnych metod. Warto więc wybrać ten sposób obróbki materiałowej z nasza firmą.

OFERTA FIRMY

Wykonujemy usługowo cięcie za pomocą strumienia wody, o bardzo wysokim ciśnieniu
(ca 3.800 atm.) w następujących materiałach:
stali (węglowa, stopowa, konstrukcyjna,  gatunkowa, jakościowa,
  narzędziowa, trudnościeralna, ocynkowana, itp.)
stali nierdzewnej, (nierdzewna, żaroodporna, kwasoodporna itp.)
metali kolorowych i ich stopów, (aluminium, miedź, tytan, mosiądz itp.)
kamieniu (granit, marmur, konglomerat, piaskowiec, itp.)
ceramice (płytki ceramiczne, gresowe, itp.)
gumie
tworzywach sztucznych
szkle
płytach drewnopochodnych
Technologia ta charakteryzuje się brakiem obciążeń: termicznych, mechanicznych i chemicznych obrabianego materiału, jest przyjazna środowisku naturalnemu. Doskonale nadaje się do obróbki materiałów trudnoobrabialnych,  produkcji jednostkowej lub krótkoseryjnej, wykonywania insert.
Powierzchnia (przekrój) cięcia dla większości przypadków nie wymaga dalszej obróbki.
PARAMETRY CIĘTEGO MATERIAŁU
maksymalna grubość uzależniona jest od wielu czynników, np. stal nierdzewną można ciąć do grubości  150 mm, dokładność cięcia około 0,2 mm. Szerokość linii cięcia około 1 mm.
 
WYCENA USŁUGI
wartość zamawianej usługi cięcia uzależniona jest od wielu składowych. W celu uniknięcia nieporozumień, pomyłek prosimy o przesyłanie do wyceny projektów, rysunków w formie elektronicznej (AutoCAD *.DWG, *DXF, Corel DRAW *.CDR lub innym):
na adres e-mail: info@aquadem.pl
lub fax-em w formie rysunków wraz z pełnym opisem.
Na podstawie otrzymanych danych wykonujemy bezpłatnie ofertę na usługę cięcia i przesyłamy ją do zaakceptowania. Usługę wykonujemy z materiału powierzonego i własnego.
 
TERMIN REALIZACJI USŁUGI
szybko i precyzyjnie realizujemy zamówienia naszych Klientów. Standardowe zamówienia wykonywane są w terminie około 7 - 14 dni (stosownie do możliwości produkcyjnych). Istnieje też możliwość wykonania zlecenia w krótszym terminie, w wyjątkowych sytuacjach wykonujemy zlecenia "od ręki".
W każdym przypadku staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom Zamawiającego. Dysponujemy jedną z najbardziej doświadczonych kadr projektantów oraz operatorów ploterów tnących. 
Firma AQUAdem Polska daje profesjonalną, fachową i szybką obsługę oraz niskie ceny.

Systemy recyklingu ścierniwa do urządzeń tnących strumieniem wody. W swej ofercie posiadamy nowoczesny, w pełni zautomatyzowany system odzyskiwania ścierniwa z procesu cięcia wysokociśnieniowym strumieniem wody.
System recyklingu skonstruowała, opatentowała i produkuje firma
AQUAdem Czechy (www.aquadem.cz).
Użycie tego systemu pozwala odzyskać około 60 - 65 % materiału ściernego.
Pozwala to na duże oszczędności:
  • znaczne zmniejszenie ilości (zakupu) zużycia ścierniwa,

  • znaczne zmniejszenie ilości odpadów poprodukcyjnych,

  • mniejsza ilość przestojów technologicznych koniecznych do czyszczenie stołu wodnego,

a tym samym zdecydowane obniżenie kosztów cięcia przy zachowaniu identycznych - jak przy nowym ścierniwie - parametrów cięcia.

GALERIA


SŁOWA KLUCZOWE

  • cięcie strumieniem wody
  • cięcie strumieniem wody katowice
  • cięcie strumieniem wody śląskie
  • cięcie metali strumieniem wody


MAPA DOJAZDOWA

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.