61 6 560 003
1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 Głos)

Agromagdalenka


Magdalena Raszka
Dąbrówka 12
87-721 Raciążek

Dane kontaktowe
tel. 509 903 068
www.agromagdalenka.ehost.pl


OPIS FIRMY

Gospodarstwo znajduje się 7 kilometrów od kurortu Ciechocinek, 18 km od Włocławka i 20 km od Torunia
Jest idealnym miejscem na udany wypoczynek
z dala od miejskiego zgiełku. Świeże powietrze, ciekawa lokalizacja gwarantują udane wakacje.

W bliskiej okolicy Dąbrówki znajduje się przepiękne miasto Ciechocinek. Pod koniec stulecia Ciechocinek był już jednym z najmodniejszych uzdrowisk w całym byłym Królestwie Polskim. W latach pierwszej wojny światowej Ciechocinek pełnił funkcję wojskowego uzdrowiska i szpitala polowego.
Po drugiej wojnie światowej Ciechocinek jako uzdrowisko zaczął na powrót działać w 1945 roku. Do dziś jest jednym z najpopularniejszych polskich uzdrowisk.
Najcenniejszym zabytkiem Ciechocinka jest dziewiętnastowieczny Park Zdrojowy. Jest to największy, bo aż XIX-hektarowy park tego miasta. W parku znajdziemy okazy rzadkich gatunków drzew, między innymi miłorzęby dwuklapowe i tulipanowce amerykańskie. Z końca dziewiętnastego wieku pochodzi interesująca pijalnia wód, w której obecnie znajduje się sala koncertowa. Służy ona mieszkańcom i kuracjuszom po dziś dzień. W sezonie letnim często odbywają się w niej koncerty, jako iż Ciechocinek organizuje wiele festiwali i innych imprez artystycznych, między innymi Festiwal Folkloru Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, Wielką Galę Tenorów, Ciechocińskie Impresje Artystyczne, Ciechociński Festiwal Bluesowy i wiele, wiele innych. Jak widać, każdy może znaleźć coś dla siebie w bogatej ofercie kulturalnej miasta.
Symbolem i główną atrakcją Ciechocinka są tężnie. Są to wielkie konstrukcje z drewnianych belek wypełnionych tarniną. Przez tężnie cały czas przepompowywana jest solanka, która spływając po gałązkach tarniny paruje, zwiększając swoje stężenie, a jednocześnie wytwarzając niepowtarzalny, leczniczy mikroklimat z powietrzem bogatym w jod. Tężnie są atrakcyjne także ze względu na ich wartość zabytkową - stanowią pomnik polskiej dziewiętnastowiecznej myśli technicznej, a także są największą tego typu konstrukcją drewnianą w całej Europie
W okolicy warto również zobaczyć:
- Raciążek z zabytkowym kościołem i muzeum oraz piękna panorama Ciechocinka widoczna przy ruinach zamku.
- Toruń czyli "Kraków Północy", tu znajduje się między innymi najstarszy w Polsce ratusz z XIII wieku, Dom Kopernika, Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu, Muzeum Etnograficzne.
- Nieszawa zabytkowe miasto z kompleksem dawnej zabudowy oraz jedyny w Polsce prom napędzany silnikiem spalinowym.
- Otłoczyn gdzie znajduje się najstarsze w Europie stanowisko warzelnictwa soli z okresu II, I wieku przed naszą erą.
- Golub-Dobrzyń z zamkiem krzyżackim.
- Włocławek tutaj warte zobaczenia są stopień wodny i elektrownia na Wiśle, prywatne muzeum meteorologiczne, gotycka katedra, fabryka fajansów.
- Promem za Wisłę można wybrać się na grzybobranie a przy pięknej pogodzie popływać w jeziorze.


OFERTA FIRMY

Oferujemy 23 miejsca noclegowe:

- pokój 4 osobowy,
- 3 osobowy,
- 2 osobowy,
- pokoje z łazienkami.


Do dyspozycji gości przeznaczone są także 2 kuchnie w pełni wyposażone. Na terenie gospodarstwa istnieje możliwość wykupienia posiłków. Wydawanie posiłków nie jest o stałych godzinach, są one dostosowywane do planów gości. Podczas ładnej pogody można wypoczywać na terenie placu, wziąć udział w ogrodowym grilowaniu. Znajdzie się także coś dla miłośników wędkarstwa ponieważ na terenie gospodarstwa znajduje się prywatny zarybiony staw. Kiedy pogoda nie dopisuje wówczas można zabić czas grą w piłkarzyki lub tenisa stołowego lub spędzić czas przed telewizorem lub komputerem.

GALERIA


SŁOWA KLUCZOWE

  • Agromagdalenka kujawsko-pomorskie
  • groturystyka kujawsko-pomorskie
  • noclegi kujawsko-pomorskie
  • wakacje kujawsko-pomorskie
  • wypoczynek kujawsko-pomorskie


MAPA DOJAZDOWA

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.