61 6 560 003
1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 Głos)

Agroturystyka Rzepka


Barbara Rzepiszczak
Sołtystwo 28A Czarna Góra
34-532 Jurgów

Dane kontaktowe
tel. 182077846
wandalka56@wp.pl
www.rzepka.goralskie.net


OPIS FIRMY

Nasze gospodarstwo położone jest na Podhalu, na wys.850 m. n.p.m. i w odległości 12 km od Tatr Bielskich, wszystkie pokoje są z łazienkami. Z okien domu widać panoramę Tatr i Gorców a kilkaset metrów dalej ciągną się lasy aż po tatrzańskie szczyty. W najbliższej okolicy można zwiedzić 4 Parki Narodowe: Tatrzański, Babiogórski, Pieniński i Gorczański. Niedaleko domu płynie Białka –jedyna rzeka typu alpejskiego w Polsce. W pobliżu przebiegają szlaki turystyczne, rowerowe i konne oraz znajdują się wyciągi narciarskie: Koziniec, Litwinka i Kotelnica Białczańska. W ogrodzie posiadamy basen kąpielowy, miejsce do zabawy dla dzieci i miejsce na ognisko. W sąsiednich miejscowościach Bukowina i Białka Tatrzańska znajdują się baseny geotermalne i miasteczka wodne. W razie niepogody można też miło biesiadować w naszej jadalni urządzonej w regionalnym stylu. Oferujemy smaczne, domowe posiłki (również wegetariańskie) z wykorzystaniem ziół i własnych przetworów oraz zdrowe mleko i ziołowe sery kozie ( w sezonie).

W gospodarstwie hodujemy konie, kozy alpejsko-anglonubijskie i kury.Nasz oferta „wczasy w siodle” skierowana jest do młodszych dzieci. Uczymy prawidłowej pielęgnacji, czyszczenia i obsługi koni, pokazujemy sposoby ich żywienia i utrzymania, a także zapraszamy do udziału w codziennym obrządku w stajni. Celem naszym jest nie tylko typowa nauka, ale też zabawa, która przynosi efekty w postaci oswojenia się z końmi, polubienia ich i pozbycie się strachu, co umożliwi dzieciom w przyszłości dalszą edukację jeździecką w prawidłowy i przyjazny dla koni sposób. Posiadamy spokojne konie wierzchowe, w tym starszą arabską klacz bezpieczną w kontaktach z dziećmi. Na niej prowadzimy naukę jazdy konnej i przejażdżki w terenie oraz hipoterapię. Dodatkowo osoby dorosłe zainteresowane naturalnym werkowaniem kopyt metodą P.Ramey’a i dr Strasser mogą brać udział w zajęciach prowadzonych przez gospodynię (posiada wszystkie wymagane certyfikaty i uprawnienia). Prowadzimy też pokazy z zakresu wykorzystania ziół leczniczych w żywieniu koni i ludzi. Istnieje możliwość przyjazdu do naszego gospodarstwa z własnym koniem –po uprzednim uzgodnieniu warunków pobytu. Uczestniczymy w projektach: ”Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami” i „Małopolska Regionem Ziół” oraz „Agroturystyka Przyjazna Naturze 2000”. W 2011r zostaliśmy docenieni otrzymując wyróżnienie w XII Plebiscycie Wielkie Odkrywanie Małopolski.

OFERTA FIRMY

Pokoje

łazienki ogólnodostępne liczba
pokoje 2 osobowe 1
pokoje 3 osobowe 2
pokoje 4 osobowe 2

Znajomość języków obcych
Angielski , Rosyjski ,

Wyżywienie
Obowiązkowe wyżywienie: Nie
śniadanie: 15 PLN
obiad: 20 PLN
kolacja: 15 PLN
obiadokolacja: 20 PLN

Obiekt polecany szczególnie miłośnikom zdrowego żywienia, osobom kochającym zwierzęta – konie, przyrodę, ciszę, spokój, zdrową domową kuchnię.


GALERIA


SŁOWA KLUCZOWE

  • Agroturystyka Rzepka Czarna Góra
  • noclegi Czarna Góra
  • wakacje Czarna Góra
  • wypoczynek Czarna Góra
  • jazda konna Czarna Góra


MAPA DOJAZDOWA

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.