61 6 560 003
1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 Głos)

Archidiecezjalny Dom Rekolekcyjny im. św. JózefaStrzałowska 26 a
71-730 Szczecin

Dane kontaktowe
tel. 91 423 39 45
kontakt@domjozefa.pl
www.domjozefa.pl


OPIS FIRMY

Nasz ośrodek pełni rolę domu dla duchownych oraz świeckich pragnących wyciszyć się, poświęcić więcej czasu na modlitwę i pogłębić swoje życie duchowe.
Misja
Naszym celem jest lektura Słowa Bożego, jego kontemplacja oraz wspólna modlitwa.
Opis
Ks. Biskup Kazimierz Majdański zainicjował powstanie Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w lipcu 1987 r.

Dekret na dyrektora Domu otrzymał były ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie - ks. Kanonik doktor Wincenty Jankowski.

Po kilkukrotnych prośbach udało się Ks. Bp. Majdańskiemu zaprosić siostry Niepokalanki z Szymanowa do zagospodarowania, urządzenia i prowadzenia Domu Rekolekcyjnego. Przyjazd sióstr nastąpił dopiero 14 listopada. Wówczas jako pierwsza do naszego Domu zawitała s. Maria Irena Jost z Jarosławia, która uprzednio pracowała w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym dla Diecezji przemyskiej.

Obiekty przeznaczone na Dom Rekolekcyjny pierwotnie stanowiły siedzibę Wyższego Seminarium Duchownego diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.
Całość składa się z dwóch budynków:
- pierwszy - to przedwojenna plebania odpowiednio zaadoptowana na mieszkania dla kleryków i rektorat, jak również dobudowany pawilon parterowy na kaplicę, bibliotekę i pokoje mieszkalne;
- drugi - tworzący kolejne ramię litery "C", stoi osobno. Postawiony został niezwykle szybko w 1983 r. ze względu na ówczesne pilne potrzeby, nie został zatem w pełni wykończony.

18 listopada, w środę od samego rana do Domu wprowadził się nie kto inny, jak tylko sam św. Józef. Znajoma s. Ireny - Matka Czesława, Józefitka z Tarnowa, gdy tylko dowiedziała się o nowych obowiązkach swojej koleżanki w Szczecinie, przysłała dość duży obrazek św. Józefa malowany na sklejce. Ksiądz Dyrektor przygotowywał się właśnie do Mszy św., a gdy siostra pokazała mu obrazek, nie miał żadnych wątpliwości. Msza św. ma być wotywą o św. Józefie! "Jaki kochany, że tak się sam wprowadził do nas!", powiedziała s. Irena. Zaraz po Mszy św. zawieszony został w głównym holu nowego budynku. Witając w ten sposób wszystkich przychodzących do Domu, czuwa nad remontami i wszystkimi innymi sprawami związanymi z jego prowadzeniem.

Już 22.XI św. Józef przysłał do nas poszukiwaną świecką osobę, która pomogłaby prowadzić Dom. Wkład Pani Mirosławy Porazik, siostry wychowanki niepokalańskiej w zarządzanie administracyjno-gospodarcze Domu jest dla nas nieoceniony

OFERTA FIRMY

Nasz Dom to wyjątkowo piękne miejsce, które ujmuje swoich Gości wykwintną i profesjonalną kuchnią, niezwykłą i pełną uroku okolicą domu z mnóstwem zieleni i zacisznych miejsc. Wszystko to sprzyja odpoczynkowi oraz duchowej refleksji.

Do dyspozycji gości jest: 100 miejsc noclegowych w pokojach 1, 2, 3 i 4 osobowych, kaplica, sala konferencyjna, sala kominkowa, jadalnia, biblioteka.

Przyjmujemy wspólnoty i grupy na rekolekcje, dni skupienia, konferencje i spotkania.

Zapraszamy również na indywidualne dni skupienia z możliwością towarzyszenia duchowego.

Wierzymy, że pobyt w naszych progach będzie służył nie tylko odnowie sił duchowych, ale również fizycznych. I spełni nawet najwyższe wymagania i oczekiwania.


GALERIA


SŁOWA KLUCZOWE

  • Archidiecezjalny Dom Rekolekcyjny im.Św.Józefa Szczecin
  • dom józefa Szczecin
  • rekolekcje śzczecin


MAPA DOJAZDOWA

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.