61 6 560 003
1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 Głos)

ABWood Sp. z o.o.Koszalińska 64
76-100 Sławno

Dane kontaktowe
tel. 59 810 30 64, 59 810 35 38, 59 810 41 17, 728 331 000
fax. 59 810 39 94, 59 810-72-68
biuro@abwood.pl
www.abwood.pl


OPIS FIRMY

ABWood Sp. z o.o. jest dużą fabryką produkującą meble z drewna sosnowego w oparciu o materiał drzewny wytwarzany we własnym tartaku. Przecieramy rocznie ponad 100 000 m3 wyłącznie polskiego drewna. Produkujemy i sprzedajemy nie tylko stoły, łóżka i różne elementy meblowe ale także deski, drewniane wyroby ogrodowe, palety oraz czysty i ekologiczny opał - brykiet drzewny. Wykorzystujemy każdy kawałek drewna - nic się u nas nie marnuje i nie zanieczyszcza naszego środowiska.
Z każdym rokiem podejmujemy nowe wyzwania, rozwijamy nowe produkty i wdrażamy nowe maszyny i technologie. Z optymizmem patrzymy w przyszłość.

Na 34-hektarowej powierzchni zlokalizowanych jest kilkadziesiąt obiektów produkcyjnych i pomocniczych fabryki podzielonych na kilka wydziałów. Wydziaó Tartaczny dysponuje zmechanizowaną skomputeryzowaną linią manipulacji i sortowania drewna, dwiema liniami przetarcia drewna tartacznego i sortownią ze sztaplarnią i pakietownią desek oraz suszarnię drewna, która pozwala na wysuszenie 8 000 m3 tarcicy miesięcznie. Bezobsługowa kotłownia o mocy 14 MW spala wyłącznie biomasą powstającą jako odpad przy przerobie drewna.
Wydział Meblowy to kilka dużych nowych lub zmodernizowanych hal, gdzie na wydajnych nowoczesnych maszynach produkujemy zarówno meble jak i elementy meblarskie z litego drewna, wyroby programu ogrodowego, jak i płytę klejoną oraz palety EUR. Całość odpadów z przerobu drewna jest cennym produktem do wytwarzania nowoczesnego, ekologicznego paliwa, jakim jest brykiet drzewny.
Dużym potencjałem dysponuje Wydział Mechaniczny, który zabezpiecza właściwe utrzymanie i eksploatację całego parku maszynowego i infrastruktury, wykonuje prace remontowe , przygotowuje narzędzia, a nawet produkuje jednostkowe urządzenia i maszyny na nasze potrzeby.
Dział Jakości czuwa nad funkcjonowaniem systemu jakości i kontrolą końcową produktów. Posiadamy ważny certyfikat FSC® Chain-of-Custody. Przecieramy wyłącznie surowiec drzewny certyfikowany, który kupujemy w organizacji Lasy Państwowe. Stworzyliśmy dobre warunki pracy i socjalne dla naszej pięćsetosobowej załogi. Część naszego biurowca przebudowaliśmy na pomieszczenia hotelowe, w których kwaterujemy w bardzo dobrych warunkach potrzebnych nam pracowników, zwłaszcza absolwentów wyższych uczelni.
Podejmujemy liczne działania - i przeznaczamy na ten cel znaczne środki finansowe - w celu zmniejszenia i tak bardzo już ograniczonego ujemnego oddziaływania na środowisko. Zakład dysponuje znacznymi powierzchniami magazynowymi i rampę kolejową dla odbioru dostaw i wysyłki produktów. Ciągła poprawa jakości i efektywności naszej pracy, duże nakłady inwestycyjne na rozwój i wdrażanie nowych produktów ( w ostatnich latach przeznaczyliśmy na nowe inwestycje 40 milionów złotych, a mamy dalsze plany rozwoju i źródła ich finansowania ) stwarzają dobre warunki dla szybkich karier młodych, zdolnych i wykształconych pracowników , na których opieramy przyszłość naszej firmy.

OFERTA FIRMY

Produkty:

- Tarcica

Początkowo, zanim uruchomiono produkcję na Wydziale Meblowym, sprzedaż tarcicy stanowiła podstawę działalności firmy. Wraz ze wzrostem produkcji wyrobów z drewna przerobionego, udział tarcicy sprzedawanej stale się zmniejsza. Strategia firmy zakłada rezygnację ze sprzedaży tarcicy na rzecz jej pełnego przerobu. Obecnie 90% tarcicy wyprodukowanej przez tartak jest przetwarzane na Wydziale Meblowym. Tartak wytwarza na potrzeby Wydziału Meblowego tarcicę zarówno obrzynaną, jak i nieobrzynaną. Tarcica po wysuszeniu do wymaganej wilgotności stanowi podstawę produkcji meblowej.

- Elementy meblowe

Elementy meblowe stanowią dużą część produkcji Wydziału Meblowego. Podstawą produkcji starszej części Wydziału były, od początku jego istnienia, wkłady do łóżek, produkowane głównie dla IKEA. Osiągnięcie ich należytej jakości oraz niezbędnej z ekonomicznego punktu widzenia wydajności i efektywności produkcji wymaga zaangażowania w produkcję najnowocześniejszych maszyn i technologii. Poza wkładami Wydział Meblowy produkuje również gotowe ramy do łóżek z przeznaczeniem do fabryk mebli. Złożoność produktu i jego cyklu produkcyjnego wymaga również stosowania wysokowydajnych, precyzyjnych maszyn.

- Wyroby meblowe dla IKEA

- Brykiet drzewny

Jednym z naszych celów jest maksymalne wykorzystanie pozostałych po głównej produkcji odpadów. Suchą trocinę, powstałą podczas strugania i szlifowania, oraz uzyskaną ze zmielonych suchych odpadów drzewnych wykorzystujemy do produkcji wysokokalorycznych brykietów. W chwili obecnej dysponujemy ośmioma wydajnymi prasami do brykietu. Brykiet z trocin zyskuje coraz większą popularność jako ekologiczne, ekonomiczne i wydajne źródło energii. Niemal 100% naszej produkcji brykietu jest eksportowanych, głównie do Niemiec i Skandynawii.

- Inne odpady drzewne

Trocina powstała w procesie przetarcia wykorzystywana jest jako paliwo do kotłowni zaopatrującej zakład w energię cieplną. Odpady drzewne Wydziału Tartacznego rozdrabniane są na zrębkę papierniczą, wysoko cenioną przez zakłady celulozowe ze względu na jej jakość i frakcję. Właściwą strukturę frakcyjną zrębki i brak zanieczyszczeń gwarantuje specjalnie dobrany układ wibrujących sit sortujących. Kora drzewna pozyskiwana na korowarkach przed przetarciem jest ceniona przez firmy specjalizujące się w zaopatrywaniu marketów, sklepów i przedsiębiorstw ogrodniczych. Zaletą naszej kory jest brak zanieczyszczeń w postaci trocin oraz pasm łyka, co zawdzięczamy zarówno technologii korowania, jak i odprowadzenia kory.


Zasadnicze cele wokół których ogniskuje się aktywność udziałowców i naszych pracowników to :

- Produkcja wyrobów niezmiennie najwyższej jakości, w pełni satysfakcjonujących naszych Odbiorców,
- Dążenie do maksymalnego przerobu drewna – ograniczanie sprzedaży tarcicy nieprzetworzonej,
- Ciągłe doskonalenie technologii i modernizowanie parku maszynowego w celu jak najlepszego wykorzystania surowca i energii,
- Ograniczanie emisji zanieczyszczeń i negatywnego wpływu naszej produkcji na środowisko naturalne,
- Przetwarzanie i wykorzystywanie wszystkich pozyskiwanych podczas przetarcia i obróbki odpadów,
- Ugruntowanie pozycji firmy na rynku krajowym i zagranicznym, jako stabilnego i wiarygodnego partnera.
- Stałe polepszanie warunków i bezpieczeństwa pracy.

GALERIA


SŁOWA KLUCZOWE

  • tarcica zachodniopomorskie
  • elementy meblowe zachodniopomorskie
  • wyroby meblowe zachodniopomorskie
  • brykiet drzewny zachodniopomorskie
  • kora zachodniopomorskie


MAPA DOJAZDOWA

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.