61 6 560 003
1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 Głos)

PPHU Brapta Ciuruś Dorota


Dorota Ciuruś
Ul. Dębowa 8
43-426 Dębowiec

Dane kontaktowe
tel. 48 33 856 22 33, 48 33 856 26 44
fax. 48 33 856 22 33, 48 33 856 26 44
biuro@brapta.com.pl
http://www.brapta.com.pl


OPIS FIRMY

Początki firmy sięgają roku 1998. Jako leśnik i myśliwy często w wielu rozmowach o łowiectwie i ochronie przyrody wraz z moimi przyjaciółmi w kraju i za granicą, nabrałem przekonania , że zimowe dokarmianie ptaków dziko żyjących jest w czasach współczesnych rzeczą niezbędną. Rozpoczęliśmy więc wraz z żoną pierwsze próby układania receptur pokarmu zimowego dla ptaków. Zarówno obserwacja ich odżywiania się, jak i tryb życia ptaków spowodowały, że pierwsze receptury zawierały nasiona mielonej pszenicy, kukurydzy, siemienia lnianego, owoców jarzębiny, chwastów zbóż itp. Receptura ulegała z czasem licznym przeobrażeniom. Oczywiście wszystkie składniki moczyliśmy w ciepłym tłuszczu i ręcznie lepiliśmy kule, zamykaliśmy je używając do tego plastikowych siateczek, jak do czosnku. Potem do wytwarzania zastosowaliśmy chochelki aluminiowe, dodając sypką kredę. >>więcej.

Wielkim wydarzeniem stała się budowa pierwszej maszyny, wymyślonej podczas długich wieczorów spędzonych w moim warsztacie. Maszyna była bardzo prymitywna , stworzona na bazie ręcznej prasy śrubowej, ze wymiennymi matrycami w zależności od wielkości kuli. Ta "staruszka" służyła nam wiernie aż dwa sezony. Zaangażowanie i praktyka pracowników były tak wielkie, że uzyskiwaliśmy bardzo dobrą wydajność.

Duże zapotrzebowanie rynku i obniżanie kosztów produkcji wymagało dalszego zwiększania wydajności. Prasa do kul została unowocześniona poprzez wprowadzenie w miejsce śrubowego napędu, napęd hydrauliczny oraz powiększenie matryc, do kilkunastu sztuk w matrycy, zaopatrzonej w wypychacze kul z gniazd. To urządzenie ciągle usprawniane, służyło nam aż 4 lata. W 2002 roku przystąpiłem do konstrukcji nowego urządzenia- automatu do produkcji kul w trzech wielkościach. Jego budowa trwała ponad rok, gdyż był to prototyp. Oparłem go na własnych pomysłach i ogólnie znanych rozwiązaniach konstrukcyjnych.

W tym roku nasza firma obchodzi dziesięciolecie. Od roku posiadamy najnowocześniejszą linię technologiczną do produkcji kul, wykonaną w Niemczech. Linia ta zapewnia bardzo dużą wydajność.

Wiele czasu spędziliśmy także nad wymyślaniem nazwy naszego produktu, propozycji było mnóstwo, najciekawsze z nich to: PTASIA STOŁÓWKA.

W końcu zdecydowaliśmy się na PTASIE PYZY. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę! Nazwa przyjęła się wspaniale, PYZY stały się naszym sztandarowym produktem. Produkujemy różne rodzaje karm: o zróżnicowanej formie, formulacji i składzie, z czasem asortyment poszerzyliśmy o budki lęgowe dla ptaków i inną galanterię
OFERTA FIRMY

Oferta

Ptasie pyzy

Mieszanki karmowe dla ptaków dziko żyjących

Akcesoria dla ptaków dziko żyjących

- karmniki
- budki lęgowe

GALERIA


SŁOWA KLUCZOWE

  • karmy Dębowiec
  • karmy dla ptaków Dębowiec
  • karmy dla ptaków śląskie
  • karmy dla ptaków wolno żyjących Dębowiec
  • karmy dla ptaków wolno żyjących śląskie
  • karmy śląskie
  • producent karm Dębowiec
  • producent karm śląskie


MAPA DOJAZDOWA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.