Jak urządzić małą łazienkę?

0
1148

Poznaj ofertę firmy. Kliknij w odnośnik i korzystaj https://eurotronic.net.pl/facility-management/. Warto i polecamy.

W porównaniu do całości domu lub mieszkania łazienka jest niewielką przestrzenią użytkową, stanowiącą jednak fundamentalny element naszego dnia codziennego. Niezależnie od tego, jaką powierzchnią łazienki na co dzień dysponujemy, są pewne triki, które warto zastosować w każdej z nich.

Oświetlenie łazienki

Odpowiednie światło w łazience to element kluczowy dla korzystania z niej. Projektując łazienkę warto pomyśleć o oknie, ponieważ żadna lampa nie zastąpi światła dziennego. Ponadto, okno przyda się o każdej porze roku np. gdy po ciepłej kąpieli cała łazienka zaparuje. Jeśli jednak nie posiadasz w swojej łazience okna, warto się przyjrzeć, czy czasem nie ma w niej miejsca na dodatkowe oświetlenie.

Więcej miejsca w łazience

W łazience dobrze sprawdzą się ściany w jasnych kolorach. Biel oraz chłodne odcienie sprawią, że łazienka nabierze przestrzeni. Podobnie jest z meblami. Wybierając jasne fronty oraz jasne dodatki i chromowaną armaturę – uzyskamy efekt optycznego powiększenia przestrzeni.  Do tego triku potrzebne nam będą jeszcze lustra – dużo luster, a najlepiej naprzeciwko siebie. To znana i bardzo popularna wśród projektantów sztuczka, która sprawia, że łazienka wydaje się większa, niż jest w rzeczywistości.

Chcąc uzyskać w łazience dodatkową przestrzeń, nie zapomnijmy o podwieszanych umywalkach oraz toaletach. Dzięki temu łazienka zyska wolną przestrzeń na podłodze oraz dodatkowe centymetry.

Łazienkowe grzejniki dekoracyjne

Dekoracyjne grzejniki łazienkowe to dobry wybór nawet w przypadku małej łazienki.            W sklepach stacjonarnych oraz online dostępnych jest wiele modeli grzejników dekoracyjnych, dedykowanych do małej łazienki. Takim przykładem są nowości, jakie w ostatnim czasie pojawiły się na rynku urządzeń grzewczych, a mowa tutaj o grzejnikach łazienkowych marki Enix – HABER oraz BILLO. To drabinkowe modele ze specjalnie zaprojektowanym rozstawem szczebli, dzięki czemu suszenie ręczników i ubrań nie sprawią już trudności.

  Sytuacja osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy stopniowo się poprawia. Prawie 1/3 z nich jest aktywna zawodowo

Ciekawą propozycją jest model: FLEXI – narożny grzejnik, który doskonale sprawdzi się w trudnych do urządzenia przestrzeniach. Z kolei grzejnik RAMA MIRROR – to bardzo nowoczesne połączenie grzejnika i lustra dzięki czemu mamy dwa kluczowe elementy łazienki zawarte w jednym przedmiocie.

Gdy urządzamy łazienkę, tak naprawdę o wszystkim powinny decydować nasze preferencje, styl życia oraz osobiste odczucia estetyczne. W dzisiejszych czasach możliwości aranżacji nawet małej łazienki są nieograniczone, a dzięki zastosowaniu wyżej wymienionych trików, pomieszczenie to z pewnością zyska wrażenie dodatkowej przestrzeni.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here